-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

NASZE DZIAŁANIA

październik 2011

Wydrukowaliśmy kolejny numer Zielonych Wiadomości, które tym razem poświęciliśmy sytuacji społeczno - politycznej kraju.

.........<<http://zielonewiadomosci.pl/zielone-wiadomosci-2011-10-11/

lipiec 2011

Zrealizowaliśmy spot reklamowy domagający się wprowadzenia ustawy o związkach partnerskich. Spot wrzuciliśmy do Internetu oraz rozesłaliśmy partiom politycznym, organizacjom pozarządowym, redakcjom i innym instytucjom opiniotwórczym.

 

czerwiec 2011

Zrealizowaliśmy projekt Grupy Artystycznej Zawleczka pt. Warszo Walczy.

WARSZO WALCZY

1 czerwca 2011 r., na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie (opodal bramy Uniwersytetu Warszawskiego), o godzinie 17.30 odsłoniliśmy rzeźbę miejską WARSZO WALCZY.

Projekt WARSZO WALCZY narodził się w odpowiedzi na informację, iż Warszawa stara się, by zostać Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku.

W związku z tym zaprojektowaliśmy rzeźbę miejską, którą nazwaliśmy WARSZO.

Zadaniem WARSZO jest protestowanie w imieniu rozmaitych grup przeciwko zjawiskom, które – naszym zdaniem – dyskwalifikują Warszawę do otrzymania tego zaszczytnego tytułu. Rzeźba WARSZO mierzy 2 m 30 cm. Na korpusie znajdują się hasła kontestujące, z jednej strony fatalną politykę władz miasta i województwa względem: społeczności LGBT, osób niewidomych, imigrantów, rowerzystów, itp. Z drugiej strony WARSZO jest odpowiedzią na niepokojące zjawiska społeczne, m.in. comiesięczne marsze z pochodniami organizowane przez nacjonalistów oraz wyznawców dziwnego kultu, które odbywają się pod pozorem uczczenia ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Chcielibyśmy, by WARSZO stał się symbolem Warszawy wolnej od przemocy, rasizmu, antysemityzmu, ksenofobii i homofobii, by był symbolem miasta przyjaznego osobom niepełnosprawnym, imigrantom, rowerzystom, itp.

WARSZO będzie stał na Krakowskim Przedmieściu, opodal bramy Uniwersytetu Warszawskiego, przez miesiąc – od 01 do 30 czerwca 2011. Po tym terminie, rzeźba zostanie oddana instytucji (galerii, klubowi, itp.), która zaoferuje najlepsze warunki ekspozycji i konserwacji.

Równolegle 1 czerwca ruszyła strona www.warszo.pl gdzie można komentować projekt i pisać swoje propozycje, o czym jeszcze WARSZO powinien powiedzieć; zebrane sugestie będą przekazane odpowiednim władzom.

Imię WARSZO zostało wymyślone przez nas, zaś sama rzeźba jest artystyczną adaptacją Olbrzyma z Atacamy – prekolumbijskiego rysunku znajdującego się na chilijskiej pustyni Atacama. Olbrzym jest wizerunkiem bóstwa zwanego Tarapaca uznawanego za boga cywilizacji.

W dniu odsłonięcia rzeźby Warszo został wyposażony w tęczową flagę oraz gwizdek (do wygwizdania władz miasta). Niestety, po kilku godzinach i flaga i gwizdek zostały skradzione.

O projekcie napisała Gazeta Wyborcza oraz wiele portali internetowych. O Warszo mówiono w telewizjach (m.in. Superstacji) oraz wielu rozgłośniach radiowych (m.in.: „Radiu Zet”, „Wawie”, „Planecie”).

W 2010 r. odbył się w Warszawie międzynarodowy festiwal mniejszości seksualnych EuroPride, któremu towarzyszyły liczne imprezy kulturalne. Relacje z tego wydarzenia obiegły cały świat. Władze Warszawy zignorowały EuroPride, mimo iż na całym świecie najwyżsi przedstawiciele miejskich władz otwierają podobne festiwale.

W 2011 r. władze Warszawy kontynuują politykę ignorowania społeczności LGBT - Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz odmówiła przyjęcia honorowego patronatu Parady Równości za namową Pełnomocnika Miasta do spraw Równego Traktowania.

Władze Warszawy wydały ponad 450 mln zł na dofinansowanie stadionu Legii. Dlaczego włodarze miasta nie wymogli na klubie stworzenia prostego systemu funkcjonującego w wielu krajach, który zapewnia bezpieczeństwo kibicom i mieszkańcom?

W Warszawie - mieście doświadczonym przez okupację hitlerowską - funkcjonują kluby z selekcją. Na domiar złego wiele klubów mieści się w wynajmowanych od miasta lokalach, które powinny służyć ogółowi. Czy to nie hańba dla miasta, w którym było Getto i wagony komunikacji miejskiej przeznaczone dla okupantów?

W Warszawie istnieje jeden z najniebezpieczniejszych systemów ścieżek rowerowych - ścieżki wykonane są z niewłaściwych materiałów, nagle urywają się, są źle zaprojektowane, itp.

Każdego dziesiątego dnia miesiąca Warszawa jest świadkiem marszów z pochodniami organizowanych przez nacjonalistów oraz wyznawców dziwnego kultu, które odbywają się pod pozorem uczczenia ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Imigranci, załatwiający sprawy w Wydziale Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego są traktowani w upokarzający sposób i tracą wiele czasu na załatwienie najdrobniejszej formalności.

Miasto, mimo ogromnych wpływów do budżetu nie jest w stanie zapewnić wystarczającej ilości miejsc w przedszkolach.

Osoby niedowidzące i ociemniałe nie mogą korzystać w bezpieczny sposób z komunikacji miejskiej, w tym - z metra.

Uroczyste otwarcie rzeźby Warszo Walczy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie:

Filmik z otwarcia wystawy:

 

Już na drugi dzień rzeźba Warszo stała się interaktywna - pojawiły się na niej napisy i wlepki. Na stronę www.warszo.pl mieszkańcy Warszawy zaczęli przysyłać swoje komentarze i propozycje dotyczące co należy zrobić, by Warszawa stała się miastem prawdziwie europejskim.

W odsłonięciu rzeźby i poprowadzeniu happeningu pomogły nam Anka Zet i Yga Kostrzewa. Ich pomysłowość i kreatywność nadały niezwykły koloryt temu wydarzeniu. Dziękujemy.

kwiecień 2011

Zrealizowaliśmy projekt Grupy Artystycznej Zawleczka polegający na stworzeniu i wypromowaniu piosenki wraz z filmikiem animowanym będących protestem przeciwko żywności modyfikowanej GMO.

marzec 2011

Wydrukowaliśmy kolejny numer "Zielonych Wiadomości" za kwotę 1758.90. Manifowy numer  poświęcony jest równości kobiet i mężczyzn w kontekście praw ekonomicznych i społecznych.

.....<<http://zielonewiadomosci.pl/pobierz

luty 2011.

Przekazaliśmy darowiznę na rzecz Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie. Kwota darowizny 4.000 zł. (cztery tysiące zł).

listopad 2010

Wspomogliśmy ogólnopolską akcję społeczną Miłość nie wyklucza. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na brak w polskim prawie uregulowań dotyczących związków osób tej samej płci. Nasza pomoc polegała na udostępnieniu nieodpłatnie billboardów, które są w naszej dyspozycji.

Więcej o akcji: www.miloscniewyklucza.pl

październik2010

Wspomogliśmy zakup protez dla ofiary wypadku drogowego kwotą 700 zł. Powyższą kwotę uzyskaliśmy z nawiązek sądowych zasądzonych od sprawców wypadków drogowych na rzecz fundacji Zielone Światło.

lipiec 2010

Dofinansowaliśmy kwotą 500 zł. i wydrukowaliśmy "Zielone Wiadomości". Gazetę przygotowali ludzie z Zielonych 2004. Zielone Wiadomości były rozdawane z okazji EuroPride 2010. Był to szczególny EuroPride, bowiem to Polska była jego organizatorem. Wszystkim darczyńcom, którzy pomogli w dofinansowaniu gazety serdecznie dziękujemy.

.....<< Przeczytaj całą gazetę

kwiecień 2010

Razem z Zielonym Instytutem rozpoczęliśmy kampanię przeciwko budowie w Polsce elektrowni atomowych. Symbolem akcji zrobiliśmy Żarnowiec – miejsce, które wkrótce może stać się stolicą polskiego atomu. W związku z akcją , w Warszawie i Trójmieście powiesiliśmy na billboardach plakaty przedstawiające alternatywę dla Żarnowca. Wydrukowaliśmy też dwustronną pocztówkę (projekt Grupy Artystycznej Zawleczka). Pocztówkę rozdajemy w czasie ulicznych akcji uświadamiających, które przeprowadzamy m.in. w Warszawie, Trójmieście i Żarnowcu.

Energetyka atomowa jest złym rozwiązaniem, bowiem:

- w razie awarii zagraża środowisku naturalnemu;

- w przypadku konfliktu zbrojnego lub ataków terrorystycznych elektrownia jest łatwym celem i w razie udanego zamachu powoduje skażenie i pozbawia energii elektrycznej miliony ludzi;

- nie ma możliwości utylizacji zużytego paliwa jądrowego;

- właściciel elektrowni, obsługującej zwykle miliony gospodarstw, może zastosować szantaż energetyczny i windować ceny w górę;

- elektrownie jądrowe zatrudniają niewielu pracowników zaś ogromne zyski idą do kieszeni garstki „wybrańców”;

- duże zakłady przemysłowe niekorzystnie wpływają na krajobraz.

Energetyka wiatrowa lub pozyskiwanie energii z kolektorów słonecznych jest bezpieczne, bowiem potencjalna awaria nie stwarza zagrożenia dla środowiska. Tysiące prądotwórczych „śmigiełek” nie mogą być celem w przypadku konfliktów zbrojnych czy akcji terrorystycznych. Elektrownie produkujące „zieloną energię” nie wytwarzają toksycznych odpadów. Ich właścicielem mogą być prywatne osoby, spółki, gminy, itp., które pozyskują energię dla siebie i nie są uzależnione od potentatów energetycznych. W przypadku rozbudowania sektora zielonej energetyki pracę przy konserwacji, pielęgnacji, ochronie, itp. znajdą tysiące osób. Małe elektrownie słoneczne czy wiatrowe nie psują krajobrazu.
Więcej na ten temat: www.zielonyinstytut.pl

marzec 2010 ....... 

21 marca, w Dniu Walki z Dyskryminacją Rasową, razem z Partią Zieloni 2004 oraz Stowarzyszeniem Nigdy Więcej zorganizowaliśmy pikietę. Odbyła się ona w centrum Warszawy, na zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w godzinach 13 - 14. Celem pikiety było zwrócenie uwagi na fakt, iż na internetowym serwisie aukcyjnym Allegro kupić można znaczki z podobizną Hitlera, flagi ze swastyką, płyty zespołów propagujących muzykę neonazistowską i tym podobne gadżety.
Był wielki billboard i banery z hasłami, uczestnicy manifestacji nawoływali przechodniów do walki z wszelkimi przejawami rasizmu oraz rozdawali pocztówki, które na tę okazję wydrukowaliśmy (projekt Grupy Artystycznej Zawleczka).
Na pikietę licznie przybyły media (TVP 2, TVP 3, Polsat, Radio Tok FM, Gazeta Wyborcza i inne). Tego samego dnia pokazano pikietę w różnych programach telewizyjnych, mówiono o niej w radio. W kolejnym dniu pisała o niej prasa i portale internetowe.
Pocztówki, których nie zdołaliśmy rozdać na pikiecie rozłożyliśmy w kawiarniach, klubach i innych miejscach chętnie odwiedzanych przez Warszawiaków.

W odpowiedzi na naszą akcję otrzymaliśmy list od Allegro.

Naruszenie praw do znaku towarowego i dóbr osobistych

Szanowni Państwo,

Dnia 22 marca br., w ramach serwisu „Aukcje.org” na stronie internetowej http://www.aukcje.org/archives/2010/03/22/kampania-przeciwko-pamitkom.htm opublikowano artykuł pod nazwą >>Kampania przeciwko „pamiątkom”<<. Artykuł został zakończony ilustracją, na której przerobiono logo serwisu Allegro, wkomponowując w nie symbol „SS”, charakterystyczny dla nazistowskiej formacji paramilitarnej Schutzstaffel, która odpowiedzialna jest za zbrodnie przeciwko ludzkości. Tak zniekształcone logo w rażący sposób narusza nie tylko prawa autorskie do projektu logo, ale przede wszystkim godzi w dobra osobiste QXL Poland sp. z o.o., operatora serwisu Allegro.

W związku z powyższym, działając w imieniu QXL Poland sp. z o.o., wnoszę o:

1) niezwłoczne, zaprzestanie emisji przedmiotowej ilustracji;
2) opublikowanie w miejscu ilustracji, przeprosin o treści: „Niniejszym przepraszamy operatora serwisu Allegro oraz jego użytkowników, za nieuprawnione i nieetyczne posłużenie się logo serwisu Allegro. Redakcja serwisu Aukcje.org”

W przypadku nie zastosowania się do powyższego do godz. 15:00 dziś, tj. dnia 23 marca br. QXL Poland sp. z o.o. w celu ochrony przysługujących jej praw i uniknięcia podobnych naruszeń w przyszłości skieruje sprawę na drogę postępowania sądowego. Jest nam niewymownie przykro, że osoby, które identyfikują się z radykalnymi dążeniami do usunięcia z sieci jakichkolwiek symboli i znaków związanych z nazizmem i faszyzmem, same propagują te symbole, działając jednocześnie z naruszeniem przepisów prawa.

Z poważaniem

Bartosz Wojciechowski
Dział Prawny
Grupa Allegro
QXL Poland sp. z o.o.
Ul. Marcelińska 90
60-324 Poznań

Stosowne oświadczenie pojawiło się w miejscu przedmiotowej ilustracji.

LIST OTWARTY

do Działu Prawnego Grupy Allegro QXL Poland sp. z o.o.

Z głębokim smutkiem i zażenowaniem przyjęliśmy do wiadomości Państwa stanowisko dotyczące oceny akcji społecznej Nazizmu Nigdy Więcej na Allegro, której elementem był rysunek: „Nazistowskim Gadżetom mówimy Nie. Stop Allegro”.

Zdumiewa nas Państwa stwierdzenie, iż artystyczna interpretacja znaku Allegro godzi w dobra osobiste QXL Poland Sp. z o.o. operatora serwisu Allegro. Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, iż logo serwisu Allegro pojawia się na niezliczonej ilości stron internetowych zarządzanych przez QXL Poland gdzie występuje w towarzystwie swastyk, wizerunków Hitlera i innych nazistowskich gadżetów. Pytamy więc: czy to nie godzi w dobra osobiste QXL Poland? Wyjaśniamy, iż rysunek Grupy Artystycznej Zawleczka jest jedynie graficzną ilustracją opisanego powyżej faktu. Zarzut, iż nasze działanie jest nieuprawnione i nieetyczne zdumiewa nas, bowiem to właśnie Państwa postawa prowadzi do tego, iż logo Allegro pojawia się w towarzystwie materiałów faszystowskich.

Państwa zarzut, jakobyśmy to my propagowali faszyzm poprzez umieszczenie w naszej pracy nazistowskiego symbolu jest oszczerstwem. Jak dobrze Państwo wiecie, przy symbolu, który umieściliśmy widnieje czytelny napis STOP, co możemy porównać do przekreślonej swastyki, którego to symbolu często używają antyfaszyści i nikomu nie przychodzi do głowy, by zarzucić im propagowanie ideologii nazistowskiej.

Jako bliscy krewni ofiar hitlerowskich obozów zagłady stanowczo protestujemy przeciwko Państwa ocenie, iż nasze dążenie do usunięcia z Allegro znaków związanych z faszyzmem jest postawą radykalną. Naszą postawę uważamy za etyczną i przyzwoitą i przykro nam, że wywieracie Państwo nacisk na właścicieli stron internetowych, by usuwali graficzną ilustrację naszej akcji. Oburza nas także to, że wspomnianym właścicielom stron internetowych sugerujecie, by umieszczali podyktowany przez Was tekst przeprosin adresowany do QXL Poland. Wzywamy Państwa do zaprzestania takich działań, bowiem są one głęboko nieetyczne i dążą do ograniczenia swobody wypowiedzi artystycznej. Pragniemy zauważyć, że ktoś, kto czerpie zyski z handlu materiałami propagującymi ideologię nazistowską nie ma moralnego prawa do wypowiadania się w jakichkolwiek kwestiach dotyczących współżycia społecznego. Raz jeszcze przypominamy, iż międzynarodowe serwisy wprowadziły całkowity zakaz handlu materiałami faszystowskimi.

W imieniu Fundacji Zielone Światło i Grupy Zawleczka – współorganizatorów akcji

Jerzy Andrzej Masłowski – poeta, prozaik, działacz społeczny

W listopadzie 2010 roku Allegro pozwało nas do sądu. Pisała o tym Gazeta Wyborcza, a także inne media. Naszej obrony podjęła się Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

http://wyborcza.pl/1,75248,8783915,Allegro_kontra_antyfaszysci.html

 

.

Ponadto w marcu przekazaliśmy darowiznę na rzecz Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie. Kwota darowizny 4.000 zł. (cztery tysiące zł).

grudzień 2009 .......
....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... ....... .............foto:Bartłomiej Gorzkowski

Zgodnie z uchwałą Zarządu Fundacji Zielone Światło, przekazaliśmy Schronisku dla Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 5 zakupione przez nas materiały i urządzenia, które zostaną wykorzystane na potrzeby tamtejszego egzotarium. Lubelskie Schronisko, jako jedyne w Polsce posiada egzotarium, gdzie trafiają zwierzęta egzotyczne (płazy, gady, pajęczaki), które z przyczyn losowych nie mogą przebywać u swych dotychczasowych hodowców. W naszym kraju nagminne jest zjawisko nieprzemyślanego kupowania zwierząt egzotycznych i pozbywania się ich (wypuszczania na wolność), co stanowi zagrożenie dla ludzi i czyniąc spustoszenie w miejscowej faunie narusza równowagę ekosystemu. Dzięki pomocy Schronisku, Fundacja realizuje statutowe cele edukacji i ochrony przyrody. Koszt zakupionych materiałów i urządzeń: 3 tysiące złotych.

listopad 2009 .......
Zakupujemy pomoce naukowe dla szkół.
Tym razem obdarowaliśmy Szkołę Podstawową NR 34 w Warszawie, pomocami o warości 520 zł.

wrzesień 2009 .......
Zorganizowaliśmy akcję przeciwko wprowadzeniu w Polsce upraw GMO. Wydrukowaliśmy 10 tysięcy pocztówek (projekt Grupy Artystycznej Zawleczka). Pocztówki rozdawaliśmy na terenie całego kraju - pomagały w tym zaprzyjaźnione organizacje m.in.: Zieloni 2004, ICPPC. Akcję wsparliśmy kampanią billboardową - na ulicach Warszawy pojawiły się plakaty. Pod wybranymi tablicami reklamowymi, ludzie z naszej Fundacji rozdawali pocztówki.

lipiec 2009 ....... foto: Magdalena Mosiewicz
Wsparliśmy pikietę, którą pod Sejmem zorganizowała KPH (Kampania Przeciw Homofobii). Celem akcjji było poparcie idei równouprawnienia związków partnerskich. Pikietę wsparliśmy mobilną reklamą i kolorowymi gadżetami m.in. piłkami plażowymi.

maj 2009 .......
Wydaliśmy „Zielone Wiadomości” maj – czerwiec 2009. Gazeta jest dodatkiem do naszego miesięcznika „Zielono i w poprzek”.
„Zielone Wiadomości” są ideologicznie związane z partią Zieloni 2004. W gazecie piszą ludzie związani z tą partią.
W „Zielonych Wiadomościach” ukazały się m.in.:
- wywiad z Wangari Maathai – kenijską działaczką ekologiczną i polityczną, założycielką partii Zielonych w Kenii, który przeprowadziła Miłka Stępień;
- wywiad z Danielem Cohn – Benditem, który przeprowadziła Agnieszka Grzybek, współprzewodnicząca partii Zieloni 2004;
- wywiad z Dariuszem Szwedem, ekonomistą, współprzewodniczącym partii Zieloni 2004, który przeprowadziła Beata Maciejewska;
- artykuł Witaminy dla Śląska, poruszający kwestie rewitalizacji społecznej Śląska, który napisała Monika Paca;
- rozważania o GMO, które przedstawił prof. Ludwik Tomiałojć;
- przemyślenia na temat polskiego systemu energetycznego autorstwa Wojciecha Kłosowskiego;
- ukazały się także artykuły i felietony autorstwa: Magdy Mosiewicz, Kingi Dunin, Beaty Nowak, Jagody Kłosowskiej, Radosława Gawlika, Lecha Merglera, Jerzego Jakubowskiego, Wojciecha Cegielskiego, Jerzego Andrzeja Masłowskiego i Grupy Artystycznej Zawleczka.
Redaktorką prowadzącą była Beata Nowak. Projekt graficzny, skład i łamanie: Beata Nowak i Wojciech Kłosowski. Tłumaczenia: Miłka Stępień, Irena Kołodziej i Paweł Bernat. Korekta: Irena Kołodziej.
Gazeta ukazała się w nakładzie 50 tys. egzemplarzy i została w całości rozdana w ulicznych i klubowych akcjach promujących demokrację, społeczeństwo obywatelskie i ekologię.

marzec 2009 .......
Dofinansowaliśmy Stowarzyszenie S.O.S. (Same o Sobie).
Kwota dofinansowania – 2830 zł (dwa tysiące osiemset trzydzieści zł). Dzięki nam S.O.S. wykupiło kampanię billboardowo - mobilową, która to kampania reklamowała tegoroczną Manifę 8 marca. Jako że Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie odmówił organizatorkom reklamy Manifestacji – uznaliśmy to za pogwałcenie zasad demokracji i wolnego obiegu informacji i sfinansowaliśmy akcję reklamową.

luty 2009 .......
Obdarowujemy szkoły w pomoce naukowe. Zakupiliśmy m.in. atlas ilustrowany Historia Świata dla LXXXVI LO im. Batalionu Zośka.

styczeń 2009 .......
Dofinansowaliśmy Zespół Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie. Kwota dofinansowania – 4.000 zł (cztery tysiące zł).

wrzesień 2008 .......
Wsparliśmy finansowo i organizacyjnie akcję społeczną „Ocieplenie Pałacu w Wilanowie” mającą na celu zwrócenie uwagi na pogarszający się stan przestrzeni publicznej w miejscach szczególnie cennych historycznie i krajobrazowo. Więcej na www.zawleczka.com.pl - akcja 9.

lipiec 2008 .......
Zorganizowaliśmy kampanię billboardową „Zabierz swe zwierzę na wakacje” której celem było zwrócenie uwagi na los zwierząt w sezonie urlopowym.

maj 2008 .......
Na wniosek Fundatora objęliśmy stałą pomocą finansową Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie k. Warszawy.

kwiecień 2008 .......
Rozpoczęliśmy wydawnie miesięcznika społeczno - politycznego
„Zielono i w poprzek”. W miesięczniku poruszamy między innymi zagadnienia równouprawnienia, ochrony praw mniejszości, przestrzegania praw obywatelskich, ekologii i zrównoważonego rozwoju. Nasze czasopismo udostępnia bezpłatnie przestrzeń reklamową organizacjom pozarządowym w celach propagowania ich działalności statutowej.

marzec 2008
Rozpoczęliśmy działalność gospodarczą w celu pozyskania funduszy na zadania statutowe.

<< 1 2 3 4 >>

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fundacja Zielone Światło, ul. Juraty 1, 02-905 Warszawa, tel. 22 780 46 41
e-mail: fundacja@zieloneswiatlo.org , KRS: 0000296993, NIP: 9512240410
konto: 58 1020 1013 0000 0802 0171 6042
RODO